Еластичен појас за рбет

960.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: O2-007 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен појас за рбет O2-007 

 • Обезбедува правилно држење на телото.
 • Ослободува од болки создадени од неправилна положба.
 • Лесен за аплицирање.
 • Совршено се прилагодува и не се познава под облека

Производот е изработен од високо квалитетни еластични ремени и е идеален за превенција и поддршка на грбот при неправилна положба на телото. Со помош на велкро лепенките  може лесно да се приспособи за маскимален комфорт. Памукот кој се наоѓа во внатрешноста е многу пријатен за кожата и ефикасно ја апсорбира влагата.Исто така може да обезбеди соодветна компресија и добра стабилизација со цел да се ослободат болките во грбот и да се овозможи правилна положба на телото.

Препорачливо за:

 • Деформитетина рбетот
 • Нерамнотежа на мускулите
 • Кифоза
 • Лордоза
 • Вратна дискус хернија
 • Неправилно држење на телото

Големина:
S    78-86cm
M   84-92cm
L     90-98cm
XL   96-104cm
XXL 102-110cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Памук
25% Гума
20% Најлон
15% Полиестер
10% Пена