Држач за рака

450.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О4-003 Категорија: Ознака:

Опис

Држач за рака О4-003

  • Овозможува имобилизација на повредена рака и рамо.
  • Ослободува од оток и болка.
  • Прилагодлив ремен и и дополнително перниче за комфорт.

Производот овозможува поддршка и стабилизација на раката и рамото, ослободува од болка и оток.  Ременот со помош на велкро лепенките брзо и лесно се аплицира и прилагодува и располага со дополнително меко периче за максимална удобност.

Препорачливо за:

  • Поддршка и заштита.
  • Имобилизација на рака.
  • Стабилизација на рака и рамо.
  • Ослободување од болка и оток.

Големина:
S 23-29cm
M 29-34cm
L 34-39cm
XL 39-45cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

85% Памук
10% Полиестер
5% Пластика