Лумбален појас со 4 метални шини

1,730.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B5-011 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Лумбален појас со 4 метални шини B5-011

 • Овозможува терапија и лумбално исправување.
 • Дава соодветна заштита и потпора.
 • Ослободува од лумбална болка предизвикана од неправилни движења.

Производот е изработен од мрежест материјал кој овозможува слободна вентилација на кожата.  Двете странични стегачи кои се лесно прилагодливи на структурата на телото заедно со 4 метали  го штитат и стабилизираат грбот. Овозможува терапија и со негово пролонгирано користење се обезбедува лумбално исправање и ефикасно ослободување од болка.

Препорачливо за:

 • Дискус хернија.
 • Дископатија.
 • Умерена болка во долниот дел на грбот.
 • Пост-оперативен зафат.
 • Остеопороза.
 • Стабилизација на лумбалниот рбет.

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm
Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
25% Полиестер
20% Памук
15% Гума
10% Пена