Еластичен појас за половина со 4 метални ленти

3,180.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B5-018 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен појас за половина со 4 метални ленти B5-018

 • Дизајниран да одговара на сечија телесна градба.
 • Ослободува од болка.
 • 4 метални шини за поддршка на грбот.
 • Велкро лепенки кои овозможуваат дополнителна стабилизација и притисок.
 • Идеален за секојдневна употреба.

Прооизводот спаѓа во категоријата EASY FIT бидејќи и покрај тоа што овозможува цврста поддршка совршено се прилагодува на сечија телесна градба. Изработен од еластични ремени со отвори на структурата овозможува струење на воздухот низ него со што е идеален за секојдневна употреба. На задната страна има поставено 4 метални шини за цврста поддршка во долниот дел на грбот. Двете странични ленти кои може да ги затегнете по сопствена желба овозможуваат дополнителна  стабилизација и притисок. Со негово пролонгирано носење се забрзува крвната циркулација  и овозможува правилна положба во лумбалниот предел со што ефикасно ослободува од болка.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка
 • Нерамнотежа на мускулите на лумбалниот ‘рбет
 • Истегнати и воспалени мускули
 • Дископатија
 • Дискусхернија
 • Ишијас
 • Спондилоза.

Големина:
S/M до 95cm
L/XL 95-125cm
XXL  125-135cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Најлон
20% Полиестер
20% Гума
15% Вештачка свила
10% Метал