Комфорен појас за грбот

1,440.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A5-065 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Комфорен појас за грбот A5-065

 • 6 флексибилни метали кои овозможуваат нежна поддршка на грбот.
 • Го намалува притисокот на пршлените и дисковите во долниот дел на грбот.
 • Квалитетен неопрен материјал кој прави топлинска терапија.
 • Идеален за секојдневна употреба.

Поддршката на грбот е изработена од  еластични ленти со отвори на структурата и 6 меки метали со анти-лизгачки елементи, кои се флексибилни да се прилагодат на сечија телесна контура и да овозможат блага поддршка за да се поправи телесниот став. Термалниот неопренот терапевтски ја одржува  топлинска терапија за да се забрза крвната циркулација и да се ослободи грбот од болка и замор. Двете странични ленти овозможуваат дополнителен притисок и лесно се приспособуваат на половината давајќи удобно чувство. Може да се користи секојдневно за време на работни и спортски активности.

Препорачливо за:

 • Болки во долниот дел на грбот / лумбаго.
 • Ишијас
 • Оштетување на дискот или дискус хернија.
 • Болки во нозете што се јавуваат како резултат од болки во грбот.
 • Слабост во грбот или укоченост.
 • Болки во грбот за време на спортски активности.
 • Нерамнотежа на мускулите во лумбалниот предел.

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Неопрен
25% Полиестер
25% Најлон
10% Метал
5% Пена
5% Гума