Керамичко-магнетски појас за грбот

1,340.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A5-075 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Керамичко-магнетски појас за грбот A5-075

 • Високо квалитетни еластични ремени.
 • 16 керамичко магнетски парчиња поставени на задната и 6 на предната страна на производот.
 • Магнетите овозможуваат инфрацрвена терапија на телото и ослободуваат од болка.
 • Идеален за секојдневна употреба

Појасот во својот состав  содржи 22 парчиња на магнети кои преку далечните инфрацрвени  зраци   овозможуваат  природна топлинска терапија на телото.  Магнетите распоредени на предната и задната страна пријатно го греат лумбалниот предел,  ја подобруваат микроциркулацијата и со самото тоа ја ублажуваат и потполно ја отстрануваат болката. Исклучително е пријатен за носење бидејќи низ целата структура има отвори за вентилација со цел да не создава прекумерено потење. Може да го носат лица кои имаат проблеми со лумбалниот предел но може да се носи и превентивно.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка или лумбаго.
 • Ишијас на долниот дел на грбот.
 • Дискусхернија.
 • Дископатија.
 • Нарушување на лумбалниот ‘рбет.
 • Нерамнотежа на мускулите на лумбалниот ‘рбет.
 • Спондилоза.

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Магнет
25% Полиестер
20% Памук
10% Гума
5% ПВЦ
2% Најлон