Лумбален појас со 6 челични шини

1,870.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A5-067 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Лумбален појас  со 6 челични шини A5-067

 • Oвозможува  поддршка на парализиран и изместен грб.
 • Ослободува од болка предизвикана од неправилна положба на телото.
 • Овозможува соодветна протекција во лумбалниот предел.
 • 6 челични шини кои прават  корекција на грбот.

Производот е идеален при физикална терапија, да корегира лумбална неправилности, многу корисен за парализа на грбот и овозможува заштита за избегнување на секундарна повреда. Изработен е од уникатни ремени со отвори на структурата кои овозможуваат вентилација. Шестте флексибилни челични  шини може да се прилагодат  на било која телесна контура. На страничниот дел се поставени две кратки пластики кои обезбедуваат удобност додека се движите. Со негово пролонгирано носење ќе заборавите на напорот кој сте го вложувале при промена на некоја положба на телото и ќе можете да седите и да станувате нормално без никакви дополнителни напори.

Препорачливо за:

 • Дискус хернија
 • Дископатија
 • Ишијас.
 • Болки во долниот дел на грбот
 • Пост-оперативен зафат
 • Остеопороза
 • Мала стабилизација на лумбалниот рбет

Големина:

S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Полиестер
25% Гума
15% Најлон
10% Челик