Држач за клавикула

790.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О2-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Држач за клавикула О2-001 

 • Лесен за адаптирање.
 • Обезбедува правилно држење на телото
 • Велкро лепенките овозможуваат совршено совпаѓање.
 • Обезбедува соодветен третман за клавикуларни повреди.
 • Ослободува од болки создадени од неправилна положба
 • Совршено се прилагодува и не се гледа под облека

Држачот за клавикула е специјално дизајниран да ги затегне рамениците со цел да бидат во совршена положба со телото и да обезбеди правилно држење. Изработен од мек материјал со пенаста подлога за  удобност при носењето, овозможува соодветен притисок за одличен телесен третман и содржи велкро лепенки на крајот од двете ленти за да може брзо и лесно да се прилагоди. Овозможува поддршка за сите оние кои долго време поминуваат во седечка положба, особено за адолесценти и деца во период на раст и развој.

Препорачливо за:

 • Фрактура на клавикулата поради породилна повреда.
 • Кифоза од различна генеза.
 • Лошо кифотично држење на телото
 • Трауматски повреди на клавикулата.
 • Болки при секојдневни активности

Големина:
S    78-86cm
M   84-92cm
L     90-98cm
XL   96-104cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Најлон
30% Пена