Силиконска влошка за пета

950.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О0-015 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Силиконска влошка за пета О0-015

  • Го намалува непотребниот притисок во областа на петата.
  • Овозможува зголемена амортизација.
  • Анти-алергиска кон кожата, ослободува од мириси.
  • Лесна за одржување.

Влошката за петите е изработена од 100% медицински силикон кој е анти-алергиски и не се умирисува.Го намалува непотребниот притисок во  областа на петата и  го спречува шокот и вибрациите во глуждот, грбот и колковите. Дополнителната мека зелена влошка е од мека перница со што се зголемува удобноста.Лесна за одржување се вкполува на повеќе обувки.

Препорачливо за:

  • Намалување на притисок во петата.
  • Калкар калканеус(шилци во пета)
  • Ахилова тетива
  • Намалување на оптеретувањето на зглобови и нозе

Големина:
S  35-37
M 38-40
L  41-43
XL 44-46

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

100% Силикон