Силиконско капаче

550.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О0-017 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Силиконско капаче О0-017

  • Превенира и дава заштита при повреди на ноктите.
  • Ослободува од болка при плускавци, меури и притисок.
  • Анти-алергиска кон кожата, ослободува од мириси.

Силиконското капаче е изработено од 100% медицински силикон. Ослобудува од притисокот и триењето на прстите или ноктите и ја ослободува грубата болка и плускавиците на прстите. Анти-алергиски, ослободува од мириси и е лесен за одржување.

Препорачливо за:

  • Повреда и заштита на ноктите.
  • Болка при чекан-прсти.
  • Постојано појавување на плускавец, рани на нокти и груба кожа.

Големина:
S/M  20-25 cm
L/XL 25-30.5 cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

100% Силикон