Појас за рбет со алуминиумски ленти

3,950.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B2-001 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Појас за рбет со со алуминиумски ленти B2-001 

 • Обезбедува правилно држење на телото.
 • 2 алуминиумски ленти за имобилизација на грбот.
 • Високо еластичен да обезбеди поддршка на лумбално – сакралниот предел.

Производот е изработен од високо квалитетни, еластични ленти кои го олеснуваат дишењето на кожата, со 2 истакнати алуминиуми кои даваат поддршка на лумбалната и сакралната регија. Дизајниран е да го поправи слабиот држачки став на телото и да ослободи од болка. Двата држачи поминуваат преку рамото и стомакот со што даваат дополнителен притисок и рбетниот столб го држат исправено.

Препорачливо за:

 • Акутни болки во грбот
 • Стабилизација на лумбалниот ‘рбет
 • Остеопороза.
 • Сколиоза
 • Кифоза
 • Лордоза
 • Пост-оперативен зафат
 • Неправилно држење на телото
 • Ослободување од болка во цервикалниот предел
 • Мускулна инсуфициенција

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
30% Памук
20% Гума
10% Полиестер
10% Алуминиум