Лумбален појас со влошка

2,640.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B5-027 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Лумбален појас со влошка B5-027

 • Овозможува терапија и лумбално исправување.
 • Дава соодветна заштита и потпора.
 • Дополнителната влошка ја зголемува удобноста.

Производот е изработен од еластични ленти и мрежи за проток на воздух кои се идеална комбинација за вентилација на кожата. Двата странични стегачи се прилагодуваат за удобно да се вклопат во секоја големина. Прави топлинска терапија за ефикасно ослободување од болките во лумбалниот предел. Има поставено 4 високо флексибилни шини за дополнителна поддршка, стабилизација и заштита на грбот. Поставената влошка во лумбалниот предел на грбот обезбедува дополнителна потпора и зголемена удобност. Идеален е за терапија против болки и корекција на ставот.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка.
 • Ишијас на долниот дел на грбот.
 • Дископатија.
 • Ligamentuos -нарушување на лумбалниот ‘рбет.
 • Нерамнотежа на мускулите на лумбалниот ‘рбет.
 • Ослободување од болка во торакалниот предел.
 • Спондилоза.

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
22% Вештачка свила
15% Полиестер
14% Гума
9% Метали
5% Спандекс
3% ПЕ
2% ЕВА