Еластичен појас за рамо

1,380.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А2-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен појас за рамо А2-002 

 • Превенира и дава поддршка за време на спортски и работни активности.
 • Универзален дизајн за лево и десно рамо.
 • Изработен од мек и пријатен материјал.

Производот е идеален за превенција на спортски и работни активности со активно повторливи движења на рамото и за ослободување од болка при повреда на рамото или клавикулата. Направен е од кружна плетена ткаенина со перфорирани еластични ленти кои даваат максимална удобност, притисок, топлинска терапија и поддршка. Внатрешниот материјал е составен од памук  кој ја апсорбира влагата и потта, плетената структура дава олеснета вентилација. Неговиот дизајн дава универзална употреба на лево и десно рамо, додека отворот од вештачката свила  го олеснува ставањето и вадењето. Пролонгираното користење ја стимулира крвната циркулација и ослободува од болка и оток.

Препорачливо за:

 • Превенција и заштита при спортски активности.
 • Работни активности.
 • Шинување на рамо.
 • Бурзитис.
 • Тендинитис.
 • Фрактура на надлактица.
 • Стабилизација на рамото.
 • Ослободување од болка

Големина:
S 78-86cm
M 84-92cm
L 90-98cm
XL 96-106cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Памук
35% Најлон
20% Гума
10% Спандекс