Еластичен стегач за дланка и рачен зглоб

250.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A4-032 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен стегач за дланка и рачен  зглоб A4-032

 • Превенира од повреди при спортски или работни активности.
 • Овозможува соодветна стабилизација и компресија.
 • Ја апсорбира потта, одржувајќи ја кожата свежа и сува.
 • Ослободува од болка и оток.

Производот е идеален за превенирање и поддршка при спортски или работни активности. Изработен е од кружен плетен бандаж кој обезбедува максимален комфорт, притисок, топлинска терапија и поддршка на зглобот. Внатрешниот материјал е од памук кој ја апсорбира потта и овозможува вентилација. 4 насочниот истегнувач овозможува негово лесно ставање и вадење. Со пролонгирана употреба се зголемува крвната циркулација, се ослободува од болка и оток и се забрзува заздравувањето на повредата.

Препорачливо за:

 • Прекумерена употреба на рачниот зглоб.
 • Поддршка и заштита.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Нестабилности.
 • Тендосиновит.

Големина:
S  13-15cm
M 15-17cm
L  17-19 cm
XL  19-21cm
XXL 21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Гума
32% Најлон
25% Памук
8% Спандекс