Кратки чорапи со компресија

1,050.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Кратки чорапи со компресија  15-20 mmHG  ACS-S8BM09

Изработени се од квалитетни еластични материјали да обезбедат удобност  и трајност. Овозможуваат соодветна заштита на тетивите и зглобот, го олеснуваат притисокот на мускулите и ослободуваат од болки. Делот кај петата е изработен од сребрени нано влакна, кои се анти-бактериски и ослободуваат од мириси. Предниот дел го намалува притисокот на прстите, спречува триење и појава на плускавци. Долниот дел на чорапите го амортизираат шокот и притисокот на стапалото. Изработени со градуирана компресија, за  забрзување на крвната циркулација и подобар проток на крвта.Препорачливи се за користење во сите спортски и рекреативни активности.

Препорачливо за:

  • Забрзување на крвната циркулација
  • Заштита на тетивите и зглобот
  • Ослободување од притисок, триење и појава на плускавци
  • Повреди при спортски активности
  • Интензивен тренинг
  • Подобри перформанси

Големина:

S 19-21.5

М 21,5-24

L 24-26.5

XL 26.5-29

XXL 29-31.5

80% најлон
10% Ликра
10% Памук