Атлетски чорапи со компресија

1,650.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Атлетски чорапи со компресија 20-30 mmHG  ACS-8PM02

Изработени се од квалитетни еластични материјали да обезбедат удобност  и трајност. Овозможуваат соодветна заштита на тетивите и зглобот, го олеснуваат притисокот на мускулите и ослободуваат од болки. Делот околу листот е составен од подебела плетена конструкција за негова заштита.  Делот кај петата е изработен од сребрени нано влакна, кои се анти-бактериски и ослободуваат од мириси. Предниот дел го намалува притисокот на прстите, спречува триење и појава на плускавци. Долниот дел на чорапите го амортизираат шокот и притисокот на стапалото. Изработени со градуирана компресија за забрзување на крвната циркулација и подобар проток на крвта.Препорачливи се за користење во сите спортски и рекреативни активности.

Препорачливо за:

  • Забрзување на крвната циркулација
  • Заштита на тетивите и зглобот
  • Ослободување од притисок, триење и појава на плускавци
  • Повреди при спортски активности
  • Интензивен тренинг
  • Подобри перформанси

 

Големина:

Глужд        Лист

S    19-21.5       28-38

M  21.5-24       33-43.5

L    24-26.5        35.5-46

XL  26.5-29       38.5-51.5

XXL 29-31.5      40.5-55.5

80% најлон
10% Ликра