ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

ТЕРМО ДУШЕК

Модел: СО ТУРМАЛИНСКИ КАМЕЊА
Гаранција: 1 Година
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 59.900 денари

40% ПОПУСТ – 35.940 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Заборавете на болката и подобрете го здравјето преку терапијата со турмалински камења!

Турмалинот е полу-скапоцен камен добро познат по својата неверојатна способност да помага во процесот на одржување на целокупното здравје. Освен што има исклучителен дизајн тој има чудна моќ да стане свој извор на електричен напон и да емитува негативни јони како и долги инфрацрвени зраци.

Уште во 1880 година преку лабораториските експерименти откриено е дека турмалинот генерира електрично полнење. Токму тој полнеж му дозволува на скапоцениот камен да произведе далечни инфрацрвени зраци и негативни јони. Турмалинот може да произведе сопствено електрично полнење и исто така да се загрева но и се лади кога не е во употреба.

Што го прави турмалинот толку посебен?

Неговото дејство врз организмот е неверојатно. Долгите инфрацрвени зраци кои ги емитува се невидливи и потполно безбедни бранови на енергија што имаат способност да навлезат во сите слоеви на човековото тело, нурнати во внатрешноста на повеќето региони на ткивата, мускулите и коските. Тие многу нежно го зголемуваат протокот на крвта со проширување на капиларите кои носат крв, а со тоа се промовира оксигенација и регенерација на крвта, се врши длабока детоксикација за подобрување на функционирањето на сите органи на телото кои зависат од крвта за енергија. Оваа детоксикација е на најдлабокото ниво, овозможувајќи сите скриени токсини во крвта да се отстранат од организмот.

Негативните јони кои ги испушта се неверојатно важни во одредувањето на расположението. Особено е докажано како голем број на корисници со користење на овој душек се ослободиле од чувството на болка. Сето тоа претходно го постигнувале, преку употреба на лекови, но сега се чувствуваат подобро без негативни секундарни ефекти, на многу лесен и едноставен начин. Овие јони го зголемуваат износот на протокот на кислород до мозокот, ја зголемуваат свеста и ментална енергија.

Здравствени придобивки на турмалинот

Многу хронични болести можат директно да се поврзат со зголеменото количество на токсини во нашето тело. Овие токсини ги има насекаде околу нас: во нашата животна средина, во исхраната која ја внесуваме… и ние за жал сме немоќни да се справиме со тоа, односно ретко превземаме нешто да си помогнеме. Ова значи дека треба навистина да се погрижиме за нашето здравје за тоа да може беспрекорно да не служи.

Турмалинот е моќен природен детоксификатор кој ја подобрува циркулацијата во целото тело, му дава поттик на имунолошкиот систем, го намалува стресот и вознемиреноста и истовремено го подобрува фокусот и менталната будност. Со самото тоа што делува на детоксикација во организмот болките се намалуваат и се постигнува емоционална благосостојба со што сонот се подобрува и способноста за целокупното фунционирање на телото.

ДЕЈСТВО ВРЗ ОРГАНИЗМОТ:

 • ослободува од акутни и хронични заболувања
 • ја подобрува циркулацијата на крвта
 • помага при чистење на црниот дроб и бубрезите
 • детоксикација
 • помага при губење масти
 • го намалува периодот на задржување на водата
 • лекување кожни заболувања и лузни
 • намалува емоционални болести како што се анксиозност и депресија

НЕГАТИВНИ ЈОНИ

Како што веќе споменавме , турмалинот може да произведе негативни јони, далечни инфрацрвени зраци, кои имаат моќни лековити својства. Да разгледаме детално како овие три фактори можат да му помогнат на нашето тело и ум.
Ако некогаш сте застанале во близина на водопад, сте шетале во природа сигурно сте забележале како веднаш почнувате да се чувствувате свежо и одморено. Може да почувствувате слични чувства исто така кога излегувате и на прошетка откако врнел дожд.

Всушност, постои добра причина за овие позитивни емоции, сето тоа е поради изобилното присуство на негативни јони.

Со цел да се разберат корисните ефекти на негативните јони, можеби е полесно да се објасни со забележување на негативните ефекти кои позитивните јони можат да ги пренесат на нашето тело. Високата концентрација на позитивни јони во комбинација со недостаток на негативни јони е поврзана со негативни еколошки услови.Овие услови вклучуваат дневни загадувачи како што се сообраќајни гасови, пестициди, чад од цигари, мобилни телефони и далноводи. Многу од овие загадувачи тешко се избегнуваат во денешно време, но создаваат позитивни јони кои произведуваат штетни слободни радикали кои можат да предизвикаат оштетување на клетките и лошо здравје.

Негативните јони произведени од турмалин помагаат да се претвори влагата на воздухот во корисни негативни јони, што ја неутрализира потенцијалната штета предизвикана од тие слободни радикали кои ги создаваат позитивните јони. Поради високите нивоа на негативни јони кои турмалинот ги произведува, може да се искусат слични здрави ефекти како додека шетате во природата и го полните со енергија Вашето тело.

Затоа, може да се каже дека негативните јони позитивно делуваат на:

 • Зајакнување на имунолошкиот систем
 • Регенерирање на клетките
 • Стабилизација на крвниот притисок
 • Проширување на крвните садови за подобрување на крвната циркулација
 • Прочистување на крвта
 • Подобрување на срцевата функција

ИНФРАЦРВЕНИ ЗРАЦИ

Турмалинот исто така емитува инфрацрвени зраци, но зошто тие се важни за нашето здравје? Овие невидливи бранови чиста енергија може длабоко да навлезат во телото, под мускулите, ткивата и коските. Со тоа го подобруваат протокот на крвта и ги прошируваат капиларите кои се одговорни за транспорт на крвта низ телото. Ова ја подобрува оксигенацијата, ја регенерира и чисти крвта и помага во детоксикација на органите во телото. Детоксикацијата е на многу длабоко ниво со што токсините во крвта можат ефикасно да се отстранат.

Како што расте температурата така ефикасно се постигнуваат следниве ефекти:

 • Се регулира нервниот систем и телото се ослободува од чувтвото на болка.
 • Се промовира циркулацијата и снабдувањето со крв.
 • Крвта се прочистува и се отстранат штетните токсини.
 • Се отстрануваат мускулните грчеви
 • Се подобрува метаболизмот.
 • Се зајакнува имунолошкиот систем.
 • Се намалува вознемиреноста и стресот.
 • Тоа ја зголемува енергијата и го намалува заморот.
 •  Се зголемува квалитетот на сонот и функционирањето на телото во целина.

Денес, кога сите забораваат на себе и на своето здравје поради немање доволно време и средства ние ви нудиме одлична можност да го почувствувате ефектот кој го предизвикуваат турмалинските камења. ТРЕТМАН СО МОДЕРНА ТЕХНОЛОГИЈА И НЕЗАМЕНЛИВА   ТЕРАПИЈА СО ТОПЛИНА.

Ова е одличен начин да заборавите на сите симптоми кои ве оптеретуваат и да обезбедите сигурна превенција од хронични болки, замор, несоница, вртоглавица, вкочанетост во вратот, рамената, пршлените и болките низ целото тело. Турмалинските производи се достапни во неколку форми и димензии:

Коментари од Корисници

К. Благица

Турмалинските камења кој загреваат прават одлична масажа на целото тело и топлинска терапија. Ги опушта мускулите, нервите и тетивите. Се чувстувам одлично од кога го користам. Повеќе не чувствувам замор и болки во мускулите.

Н. Димче

Топлинската терапија и инфрацрвените зраци делуваат одлично! Го користа и јас и сопругата. Среќни сме што конечно најдовме производ кој стварно ни помогна.  Не ослободува од болки во коските и нозете.

А. Бојана

Верувале или не, топлинската терапија со загревање ми помогна многу, имам ишијас и често патам од неподносливи болки, со користење на душекот болките исчезнуваат. Од тогаш го користам секојдневно.

К. Дејан

Го купив поради здраствени причини, имав секојдневни болки во вратот и рамената, често пати и во грбот, одкога го користам душекот болките значително се намалија, продолжив со користење, се чувствувам се подобро и подобро.

С. Јована

Турмалинските камења стварно ми помогнаа, на почетокот не верував, но една пријателка ми го препорача и стварно се уверив во ефикасноста. Ме опушта и смирува, ме ослободува од физичкит умор и исцрпеноста и ја зголемува циркулацијата. Го препорачувам на секој!