Силиконски заштитник за Hallux Valgus

1,230.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О0-011 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Силиконски заштитник за Hallux Valgus О0-011

  • Ослободува од непријатности создадени од Hallux Valgus.
  • Дава соодветна заштита и потпора
  • Анти-алергиска кон кожата, ослободува од мириси.

Штитникот за Hallux Valgus е  изработен од 100% медицински силион. Идеален е за протекција на болниот меур од триење и непријетен притисок (искривување на палецот на ногата). Тој може да ја распредели тежината од прстите на ногата и зглобот. Прстенот кој се наоѓа околу прстите се лизга над палецот од ногата па се овозможува цврста задршка. Анти алергиски, ослободува од мириси и е лесен за одржување.

Препорачливо за:

  • Hallux Valgus.
  • Конзервативна терапија.
  • Триење и непријатен притисок.

Големина:
S/M 33-39
L/XL  39-46

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

100% Силикон