Појас за абдомен со 2 панели

750.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B5-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Појас за абдомен со 2 панели B5-001

  • Идеален за после пораѓање или постоперативен период.
  • Одржува правилен став на телото.
  • Ја стимулира крвната циркулација.

Производот е дизајниран за да даде притисок во периодот после пораѓање, пост-оперативно или за обликување на рамен стомак.  Составен е од високо квалитетен ремен со велкро лепенка за удобно да се прилагоди на половината. Двете панели кои се поврзани со зашиена структура го спречуваат испапчувањето нанадвор додека седите. Внатрешниот материјал е мек, пријатен и удобен за кожата. Пролонгирано користење ја одржува топлината на телото, ја подобрува крвната циркулација, го забрзува закрепнувањето и го одржува правилниот став на телото.

Препорачливо за:

  • Пост-оперативен зафат.
  • Спуштен стомак.
  • Стомачна кила.
  • Поддршка и заштита при секојдневни активности.

Големина:
S    56-71cm
M  68-84cm
L    81-96cm
XL  94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Најлон
35% Полиестер
10% Пена
10% Гума
5% Памук