Плав неопрен појас

920.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C5-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Плав неопрен појас C5-004

 • Овозможува сауна – ефект, погоден за намалување на обемот на струкот.
 • Ги формира абдоминалните мускули.
 • Располага со дополнителна мулти – функционална торбичка.
 • Изработен од самолеплива лента за лесно и брзо адаптирање.
 • Обезбедува правилен став.

Производот е изработен од квалитетен неопрен материјал погоден за одржување на топлината на телото и забрзување на крвната циркулација. Надворешниот дел има самолепливи ткаенини кои овозможуваат лесно, удобно и совршено адаптирање на велкро лепенката. Во внатрешниот дел има дополнителна  мулти – функционална торбичка во која може да се стават  топли или ладни облоги за тераписки ефект и да се постигне максимална удобност.Пролонгираното користење овозможува сауна ефект за ефикасно забрзано губење на маснотии со цел да се постигне добра форма.

Препорачливо за:

 • Абдоминални повреди.
 • Спортски активности
 • Топење масни наслаги
 • Формира абдоминални мускули
 • Намалување на обемот на струкот

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

60% Неопрен
35% Најлон
5% Полиестер