Магнетски појас за половина

1,340.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A5-068 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Магнетски појас за половина А5-068

 • Високо квалитетни, еластични ленти со велкро лепенки.
 • 20  магнети кои емитуваат  инфрацрвени зраци.
 • Ослободува од болка.

Производот е изработен од еластични ленти со отвори на структурата, кои овозможуваат добра вентилација. Внатрешниот материјал  е составен од памук кој апсорбира влажност и дава  пријатно чувство при носење. Дизајниран е за заштита  од повреди и ослободување од болка. 20  магнети  кои емитуваат далечни инфрацрвени зраци на целото тело  овозможуваат забрзување на крвната циркулација  одржување на топлината на телото и природна топлинска терапија.Со пролонгирано користиње ослободува од болка и помага за одржување на правилниот став на телото.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка
 • Нарушување на лумбалниот ‘рбет
 • Нерамнотежа на мускулите на лумбалниот ‘рбет
 • Спондилоза
 • Дискус хернија
 • Дископатија
 • Реума
 • Ишијас
 • Поддршка и заштита при секојдневни активности.

Големина:
S    55-71cm
M   68-84cm
L     81-96cm
XL   94-109cm
XXL 107-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Памук
30% Полиестер
20% Магнет
10% Најлон
10% Гума