Еластичен појас со 6 шини

1,870.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A5-007 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен појас со 6 шини A5-007

 • Ослободува од болка и го забрзува процесот на заздравување.
 • Овозможува правилен став на телото.
 • 6 шини кои ја зголемуваат поддршката на грбот.
 • Отвори на структурата кои овозможуваат вентилација.
 • Идеален за секојдневна употреба.

Производот е изработен е од високо еластични ленти кои овозможуваат поддршка и стабилизација на лумбалниот предел. Во задниот дел има поставено 6 шини за одлична цврстина по должината на долниот дел на грбот. Широките  ленти, странично поставени придонесуваат за дополнителна стабилизација како и полесно прилагодување на анатамската градба на сечие тело. Еластичен и удобен со  пролонгирано користење може да помогне да се забрза крвната циркулација, заздравувањето, да се поправи ставот на телото и да се ослободи грбот од болка.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка или лумбаго.
 • Остеопоротични фрактури
 • Пост-оперативна поддршка
 • Ишијас на долниот дел на грбот.
 • Дискус хернија
 • Нарушување на лумбалниот ‘рбет.
 • Нерамнотежа на мускулите на лумбалниот ‘рбет.
 • Лумбални синдром
 • Спондилоза.

Големина:
S           56-71cm
M        68-84cm
L          81-96cm
XL     94-109cm
XXL 106-122cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Полиестер
20% Најлон
20% Гума
15% Памук
10% Пена
5% Пластика