Еластичен појас за абдомен

2,620.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B5-017 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен појас за абдомен B5-017

 • Ја забрзува крвната циркулација.
 • Ја одржува топлината на телото.
 • Овозможува соодветна компресија и вентилација.

Производот е изработен од високо квалитетни, еластични ленти  кои овозможуваат соодветна компресија,  вентилација како и брзо и лесно приспособување на појасот. Страничните ленти даваат дополнителна компресија и поддршка. Идеален е за ослободување од притисокот и болката во грбот и подобрување на ставот на телото. Исто така, помага при  истегнување на абдоменалните мускули, превенција од  стрии и стимулира контракција на урината која е многу битна за жените во периодот по породувањето. Ја подобрува крвната циркулација и ја одржува топлината на телото.

Препорачливо за:

 • Пост-оперативен зафат.
 • После пораѓање.
 • Формирање абдоминални мускули.
 • Топење масни наслаги.
 • Одржување правилен став на телото.
 • Спуштен стомак.
 • Поддршка и заштита при секојдневни активности.

Големина:     
S/M 55cm –  83cm
L/XL 81cm – 109cm
XXL 106cm – 135cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Памук
30% Најлон
25% Гума