Атлетски стегач за скочен зглоб

540.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C9-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Атлетски стегач за скочен зглоб C9-002

 • Превенира од повреди при спортски или работни активности.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Ја стимулира крвната циркулација.
 • Го забрзува процесот на заздравување.

Производот е идеален за стабилизација на глуждoт, превенција од повреди и ослободување од болка.Издржливиот неопрен материјал овозможува  топлинска терапија и повеќе притисок за да се забрза крвната циркулација, како и превенирање на повредата на глуждот за време на повторливо активни движења при спортски и рекреативни активности.

Препорачливо за:

 • Поддршка и заштита.
 • Подобри перформанси.
 • Повреди.
 • Руптури.
 • Рехабилитација.
 • Подобрување на перформансите
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:
S    10-21cm
M   21-26cm
L     26-31cm
XL   31-36cm
XXL 36-41cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Неопрен
30% Најлон