ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Масажер за врат

Модел: ШИАТСУ
Гаранција: 1 Година
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 2.700 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Прецизна масажа со кружни движења!

Практичен и флексибилен масажер кој нежно ги опушта мускулите и за краток временски период прави да се чувствувате убаво во сопственото тело.Масажните топки кружно ротираат и придонесуваат за смирување на болките и секојдневната напнатост.

Смирувачка топлина!

Функцијата за топлинска терапија прави да се чувствувате опуштено, ја стимулира крвната циркулацијата и дополнително ги ублажува болките во мускулите, правејќи ве одморени по секоја масажна сесија.

Практичен и повеќенаменски!

Вистинското време да се опуштите е тогаш кога мислите дека немате доволно време за релаксација. Затоа, овој лесно пренослив масажер може да се употребува дома, во канцеларија, автомобил или секаде каде што Ви е потребна масажа на било кој дел од телото.

РЕЛАКСИРАЧКА МАСАЖА ЗА ЦЕЛОТО ТЕЛО!

Овозможува масажа идентична на рачна масажа со кружни движења која е исклучиво делотворна за ослободување на болка и вкочанетост за краток временски период. Мал и лесно пренослив може да се користи на различни делови на телото, како што се вратот, рамената, грбот, бутовите и нозете.

Брзо и ефикасно ослободување од болка, стрес и замор.

Со редовно користење на масажерот, ќе се ослбодите од мускулната напнатост, ќе ја подобрите циркулацијата и сонот, ќе се ослободите од секојдневниот стрес и замор и ќе бидете помалку подлежни на повреди.

ШИАТСУ – МАСАЖНА ТЕХНИКА ЗА ПОСЕБНО ЧУВСТВО НА МАСАЖАТА!

Шиатсу масажата се одвива низ кружни движења на ролерите налик притисок со прсти со што се отстранува целата напнатост, вкочанетост и притисок во мускулите. Масажата ја поттикнува циркулацијата на крвта и лимфата, со што масираното подрачје се затоплува и се смалува мускулниот тонус (напнатост во мирување).

Коментари од Корисници

С. Далибор

Одлично решение за зголемување на циркулацијата и енергијата, ве прави порелаксирани и порасположени.

Т. Благица

Масажерот  е идеален особено после напорен ден… го ставам на моите раменици во мојата канцеларија или во мојот дом и уживам во масажата.

К. Бојан

Мојата работа налага долго време работа на компјутер и боледувам од артритис и фибромијалгија.. го користам секојдневно и тоа ме спаси од одење на физикална терапија..Ви благодарам.

С. Милош

Го користам секој ден 20-25 минути, ја обожавам неговата функција за загревање со што ме ослободува од болките и тензијата што ја чувствувам во мојот врат и раменици.