ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Mасажер за врат и рамења

Модел: ШИАТСУ
Гаранција: 1 Година
Испорака: Бесплатна
Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА

Цена: 4.700 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Специјален третман во пределот на вратот и рамењата!

Специјално дизајниран за олабавување на вкочанети и болни мускули предизвикани од секојдневен замор и неправилна положба. Овој масажер совршно се вклопува на Вашите раменици за интензивна и ефикасна масажа.

Масажа со загревање!

Нуди масажа со 4 ротациони масажни топки за длабинска и релаксирачка масажа во комбинација со топлинска терапија која ја прави масажата уште поефикасна, со цел да ве ослободи од непријатната болка и да ги опушти мускулите.

Компактен дизајн!

Удобен и компактен дизајн кој може да го употребувате во канцеларија, во Вашиот дом после работа, додека гледате ТВ или во автомобил за време на долги патувања.Наменет е за употреба на било кој дел на телото. Дозволете овој масажер да ве одведе далеку од стресот и заморот од секојдневниот живот.

Ергономски облик со кој делува токму на напнатите и болни подрачја. Почувствувајте ја разликата!

Шиатсу масажерот со неговиот ергономски облик ефикасно се прилагодува на Вашите раменици и ги третира сите болни подрачја предизвикани од секојдневните активности. Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот и рамената со што го ослободува притисокот и вкочанетоста, го зацврстува мускулите, ја зголемува нивната еластичност и ве прави помалку подлежни на повреди и болки.

ШИАТСУ – МАСАЖНА ТЕХНИКА ЗА ПОСЕБНО ЧУВСТВО НА МАСАЖАТА!

Шиатсу масажата се одвива низ кружни движења на ролерите налик притисок со прсти со што се отстранува целата напнатост, вкочанетост и притисок во мускулите. Масажата ја поттикнува циркулацијата на крвта и лимфата, со што масираното подрачје се затоплува и се смалува мускулниот тонус (напнатост во мирување).

Брзо и ефикасно ослободување од болка, стрес и замор!

Со редовно користење на масажерот, ќе се ослбодите од мускулната напнатост, ќе ја подобрите циркулацијата и сонот и што е најбитно, ќе се ослободите од секојдневниот стрес
и замор.

Коментари од Корисници

С. Милош

Го користам секој ден 20-25 минути, ја обожавам неговата функција за загревање со што ме ослободува од болките и тензијата што ја чувствувам во мојот врат и раменици.

С. Далибор

Одлично решение за зголемување на циркулацијата и енергијата, ве прави порелаксирани и порасположени.

Т. Благица

Масажерот  е идеален особено после напорен ден… го ставам на моите раменици во мојата канцеларија или во мојот дом и уживам во масажата.

К. Бојан

Мојата работа налага долго време работа на компјутер и боледувам од артритис и фибромијалгија.. го користам секојдневно и тоа ме спаси од одење на физикална терапија..Ви благодарам.