ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Масажер за врат и рамења

Модел: СО ТАПКАЊЕ
Гаранција: 1 Година
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 3.700 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Релаксација со цврста и ефективна масажа!

Најчеста причина за мускулна тензија во вратот и рамената е седењето. Предолгото седење доведува до оптоварување на мускулите на рамената и вратот, што доведува до микроштетување на вратните мускули, тетивите и лигаментите. Масажата на вратот и рамената ги опушта напнатите мускули и ги поттикнува да се регенерираат.

Масажа во вид на тапкање во комбинација со вибрација!

Самата масажна техника од тапкање и вибрација предизвикува длабоко нервно опуштање која прави да се чувствувате опуштено после секој напорно поминат ден.

Лесно пренослив !

Лесно пренослив со едноставен дизајн и современ изглед кој лесно може да го прилагодите според вашите потреби на било кој дел од телото.

НАПРЕДНА МАСАЖА СО TAPPING ТЕХНОЛОГИЈА!

Преку потезите на оваа техника брзо се чувствува видно намалување на напнатоста во мускулните влакна и мускулните обвивки. Како што се забрзуваат ударите толку подобар е резултатот. Тоа е причина за подобра хидратација на ткивата, подобра лимфна циркулација како и размена и отстранување на енергетските блокади и намалување на притисокот врз периферните нерви, што е причина за намалување на болките.

ГОЛЕМ БРОЈ МАСАЖНИ ПРОГРАМИ!

Масажерот нуди 100 различни видови на масажа според Вашите потреби, исто така и регулирање на нивото на интензитет од 1 до 20.

Коментари од Корисници

С. Милош

Го користам секој ден 20-25 минути, ја обожавам неговата функција за загревање со што ме ослободува од болките и тензијата што ја чувствувам во мојот врат и раменици.

Т. Благица

Масажерот  е идеален особено после напорен ден… го ставам на моите раменици во мојата канцеларија или во мојот дом и уживам во масажата.

С. Далибор

Одлично решение за зголемување на циркулацијата и енергијата, ве прави порелаксирани и порасположени.

К. Бојан

Мојата работа налага долго време работа на компјутер и боледувам од артритис и фибромијалгија.. го користам секојдневно и тоа ме спаси од одење на физикална терапија..Ви благодарам.