ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Масажер за Врат и Грб

Модел: ШИАТСУ
Гаранција: 1 Година
Боја: Кафеава
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 8.700 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Здраво задоволство на начин кој релаксира и ослободува од стрес и замор!

Шиатсу масажерот е дизајниран по најсовремена технологија која ви овозможува длабинска масажа. Мaсажните глави се распоредени по должината на целиот рбет и ги третираат виталните точки со помош на шиатсу техника овозможувајќи ви дополнителна релаксација и уживање.

Топлинска терапија за уште поефикасна масажа!

Почнува да се чувствува по само неколку минути и како што се загрева телото толку е се поголема релаксацијата и уживањето во масажата. Исто така топлината ги опушта мускулите и ефикасно ослободува од болка.

Напредна технологија идентична на рачна масажа!

Препуштете му се на шиатсу масажерот и почуствувајте ја масажата која е идентична на рачната масажа. По избор може да го зголемите интензитот на масажата.

ИДЕАЛЕН ЗА СЕКОГО!

Специјално изработен наслон на вратот чија висина и косина е потполно прилагодлива и може да се приспособи на сечие тело. Со кружните движења ефикасно сe oслободуваат вкочанетите вратни мускулни јазли. Исто така масажата кај вратот има дополнителна функција за загревање и зголемување на интензитетот.

Направете го остатокот од денот корисен, пријатен и квалитетен!

Болките во вратот и грбот се многу честа појава во денешно време. Многубројните обврски во текот на денот ви прават да се чувствувате изморено и исцрпено. Затоа ви го препорачуваме шиатсу масажерот кој нуди длабинска масажа на целиот рбет за успешно справување со секојдневниот притисок на кој е изложен нашиот грб. Во долниот дел има вибрации за зголемување на крвната циркулација.

ШИАТСУ – МАСАЖНА ТЕХНИКА ЗА ПОСЕБНО ЧУВСТВО НА МАСАЖАТА

Шиатсу масажата се одвива низ кружни движења на ролерите налик притисок со прсти со што се отстранува целата напнатост, вкочанетост и притисок во мускулите. Масажата ја поттикнува циркулацијата на крвта и лимфата, со што масираното подрачје се затоплува и се смалува мускулниот тонус (напнатост во мирување).

Коментари од Корисници

З. Стојан

Ме опоравува од замор после работа бидејќи делува релаксирачки. Го користиме сите, јас мојата сопруга и децата. Го препорачувам на секој!

М. Ѓорѓи

Шиатсу масажерот го купив вчера и денес веќе болката во мојот врат исчезна. Движењето на ротирачките топки се како добивање професионална масажа. Одличен производ!

К. Симона

Син ми неколку пати се обиде да ме израдува но ништо не беше толку добро се додека не го добив Шиатсу масажерот. Чувствувам како вистински раце да го масираат мојот грб.

Б. Горан

Бидејќи постојано патувам, често сум вкочанет и чувствувам замор. Откако секојдневно го користам ме ослободува од стресот и прави да се чувствувам одлично.

Н. Билјана

Функцијата за загревање е одлична, прави топлинска терапија која ефикасно ги намалува болките во грбот. Масажата ја зголемува циркулацијата на крвта и прави да се чувствувате пофункционални и поздрави.