ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Масажер за нозе

Модел: Про
Гаранција: 1 Година
Боја: Црвена
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 9.600 денари

Посетете не во Нашиот изложбен салон во Качанички пат (ул.Јадранска Магистрала 71б), Скопје и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Чекорете самоуверено со здрави и одморени нозе!

Масажерот нуди длабоко нервно опуштање и забрзување на циркулацијата што е основа за секакво понатамошно подобрување во организмот.

Најсовремена тeрапевтска масажа на стапалата!

Странично поставените перничиња даваат посебно чувство на релаксација. Ролерите поставени во долниот дел ја зголемуват флексибилноста на стапалата и ги прави помалку подлежни на повреди.

Рефлексолошка масажа!

На стапалото се сконцентрирани голем број на нервни завршетоци. Со нивна масажа се стимулираат други делови на телото и придобивките се незаменливи кога станува збор за човековото здравје. Рефлексотерапијата е една од најстарите и најделотворните масажни техники.

Идеално решение за Вашите уморни стапала! Заштедете време и пари и уживајте во моќната масажа која ја нуди овој масажер.

Луѓето ширум светот се едуцираат за придобивките на масажата како природна терапија и моќно оружје во превенција на разни болести, подобрување на животниот баланс и постигнување на здравствените цели. Стапалата имаат значајна улога во статиката и динамиката на човековото тело. На нив се сконцентрирани голем број на нервни завршетоци кои имаат главна улога во нервниот систем на телото.

5 ВО 1 НАПРЕДНА МАСАЖНА ТЕХНОЛОГИЈА

 1. Масажа на листовите со ролери и воздушни перничиња. Со помош на оваа техника се стимулираат точките по должината на нозете кои допринесуваат за добро здравје и ослободување од мускулна тензија игрчеви во пределот на нозете.
 2. Масажа на стапалата. Целосната опфатност во пределот на стапалата со ролери во долниот дел и перничиња кои странично ги притискаат Вашите стапала предизвикува инстантно ослободување на Вашите стапала од болка и замор.
 3. Вибрациона масажа која допринесува за дополнително чувство на одмор и релаксација, притоа подобрувајќи го изгледот на Вашите нозе.
 4. Топлинска терапија која штом ја почуствувате Вашата циркулација веднаш се подобрува и се ослободува напнатоста и вкочанетите мускули.
 5. Прилагодлив интензитет со кој масажата може да ја прилагодите според Вашите моментални потреби.
 • Болки во грбот. Со масажата се стимулира крвната циркулација и се ослободува болката од рамењата и грбот.
 • Cervical acid. Доколку чуствувате болки во вратот масажата ефикасно ќе ве ослободи од болката во вратот пропратена со болка во рамениците.
 • Болка во стомакот. Доколку чувствувате абнормална стомачна болка по кратко време ќе осетите намалување на стомачната болка, тегоби, гастритис и слично.
 • Замор. Масажата на акупунктурните точки ги координира нервните рефлекси, ендокрината жлезда, ја стимулира крвната циркулација, ослободувајќи од тензија во мускулите и истоштеност.
 • Проблеми со крвен притисок. Масажата овозможува смалување на покачениот крвен притисок, но исто така и го покачува притисокот кај оние што имаат низок крвен притисок.
 • Ослободува од проблеми со гастроинтестиналниот тракт. Масирањето обезбедува постепено регулирање на метаболизмот и избегнување на проблемите предизвикани од зараза на стомакот, го штити црниот дроп, бубрегот и другите органи.
 • Слабеење. Со масажата ефикасно се нормализира дигестивниот систем и се постигнува ефект на слабеење.
 • Детоксикација. Со масирањето се стимулираат бубрезите и лимфните жлезди со што се постигнува детоксикација на организмот. Во внатрешноста на предниот дел на петата се точките за стимулација на мочниот меур, во средината се горните лимфни јазли додека пак во внатрешноста на палецот на стапалото долните лимфни јазли.
 • Недоволно спиење. Со масирање се поттикнува циркулацијата на крвта, се ослободува од стрес и на тој начин се подобрува спиењето.
 • Проблеми со циркулација. Со масирањето на акупунктурните точки се делува на респираторните области, се поттикнува крвната циркулација, се подобрува рамнотежата во организмот. Исто така се делува превентивно да не дојде до проблеми со циркулацијата и студенило.
 • Прекумерен притисок. Како резултат на секојдневните активности понекогаш заслабува функцијата на мозокот и телото чувствува зголемен притисок, тогаш големиот прст на стапалото е крут. Со негова масажа станува мек и неговата главна функција е стимулирање на хипофизната жлезда која овозможува рамнотежа во лачењето на хормони, ја регулира функцијата на централниот нервен систем, ослободува од депресија и овозможува релаксација на организмот.
 • Синдром на менопауза. Со масирањето на следните акупунктурни точки се олеснува процесот на менопауза подобрувајќи ги функциите на хипофизната жлезда и намалување на симптомите со цел да се постигне олеснување во овој период.
 • Нередовен менструален циклус. Нередовниот менструален циклус може да има повеќе последици врз организмот. Со масирањето на глуждот странично се подобрува оваријалната функција на јајниците и тие ќе можат значително да се раздвојуваат. Со масирањето на средишиот дел како на сликата во прилог се влијае врз матката и неплодноста како резултат на нередовна менструација.

Коментари од Корисници

Н. Мартин

Честопати кога легнував да спијам чувствував еден вид на боцкање во моите нозе и се будев од сон. Кога го купив овој масажер за нозе тој беше мое единствено решение , едноставно не можам без него.

З. Тони

Масажерот за нозе стегајќи ги моите нозе прави да чувствувам како циркулацијата тече низ моите нозе подобро. Не е важно колку добро се чувствувам за време на масажата туку како се чувствувам после тоа. Одличен производ!

Е. Ѓорѓиева

Масажата која ја нуди е неодолива, ја намалува напнатоста, ја зголемува циркулацијата на крвта и ги намалува болките во стапалата. Го користам секојдневно!

Д. Николова

Одличен е ! Вистинска релаксација и опуштање.

М. Денис

Јас сум голем обожавател на рефлексологијата и масажата на моите стапала. Навистина масажерот за нозе е неверојатен а моите нозе не се чувствуваат уморни и истрошени како порано.