ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Кревет Масажер

Модел: Со Жад Камен
Гаранција: 3 Години
Боја: Црна
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 135.700 денари

Рата: 8.217 денари (18 рати)

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Акупресура!

Акупресурата е јапонска терапевтска метода која овозможува рамнотежа и проток на енергија во телото. Проекторот врши акупресура на енергетските канали кои се наоѓаат на кичмата, со што ослободуваат од болки и низа симптоми.

Киропрактика!

Распоредот на куглите на проекторот ги насочува пршлените во нормална положба и на тој начин се ослободува притисокот на нервите. Нервите кои се спуштаат по должината на кичмениот столб го контролираат и координираат функционирањето на телото. Целото тело подобро функционира со корекција на пореметувањата на кичмата.

Топлинската терапија (мокса)!

Топлинската терапија (мокса) е техника која се користи во традиционалната медицина. Специјално дизајнираниот проектор води до стимулација и забрзување на протокот на крвта во кичмата. Со тоа, овозможува подобрување на протокот на енергија и намалување на мускулната напнатост.

Најдобар третман кое вашето тело го заслужува

Долгите инфрацрвени зраци се дел од сончевата светлина познати како биогени зраци. Ја подобруваат функцијата на целиот организам. Како телесната температура расте со дејството на инфрацрвените зраци, се активираат молекулите, се зголемува нивото на кислород, со што се елиминираат мастите и токсините и се зголемува циркулацијата на крвта. Исто така, се елиминираат и други штетни материи од организмот, се зголемува pH вредноста и се подобрува функцијата на нервниот систем.

ТОТАЛНО ГИ ОТСТРАНУВА ЗДРАСТВЕНИТЕ ПРОБЛЕМИ!

Третманите со термомасажниот кревет се во употреба низ целиот свет од едноставна причина, бидејќи термомасажниот кревет навистина функционира, и во главно, може да почувствувате подобрување веднаш по првиот третман. Секојдневно користење на термомасажниот кревет ќе ги намали или тотално ќе ги отстрани здраствените проблеми кои ве оптеретуваат со години.Освен што овозможува опуштање од секојдневните обврски и грижи се препорачува и за бројни болести и нарушувања во организмот, обезбедувајќи комплетно уживање и здравствени придобивки за целото тело. После секој напорно поминат и стресен ден, ја намалува напнатоста во мускулите, ги враќа пршлените во својата нормална положба кои се искривени и под притисок како резултат на седење во неправилна положба во Вашиот дом или канцеларија. Затоа, секогаш кога ќе можете одвоете време да се посветите на себе и да уживате во комплетната масажа која ја нуди нашиот термомасажен кревет.

ПРОЕКТОР ОД ЖАД КАМЕН

Тој е еден вид на природен минерал и е еден од најкарактеристичните компоненти на традиционалната кинеска медицина. Постојат верувања дека жадот може да ве заштити од лоши влијаниа, да ја одржува виталноста и убавината и да влијае смирувачки врз вас. Симболизира љубов, верност и великодушност, носи емоционална рамнотежа и стабилност. Во себе содржи широк спектар на елементи од: цинк, железо, бакар, манган, магнезиум, кобалт, селен, хром, титаниум, литиум, калциум, калиум и тн. На тој начин природните минерали може да се надополнуваат и да ги апсорбираат елементите што ви недостасуваат и да придонесуваат за Вашето целокупно здравје. Жадот се цени и употребува токму поради неговата реткост, проѕирност и лековити својства.

НЕГАТИВНИ ЈОНИ

> Здраствени придобивки од негативните јони:

 • Ги активираат клетките и ослободуваат од слободни радикали кои се водечка причина за мутација и стареење на клетките.
 • Ја прочистуваат крвта и доведуваат до рамнотежа на Ph вредноста во организмот.
 • Отстрануваат физички умор и исцрпеност
 • Опуштаат и смируваат
 • Го зајакнуваат имунолошкиот систем
 • Ја зголемуваат виталноста на мускулите
 • Овозможуваат побрзо и полесно опоравување од болести.

Предности на Термомасажниот кревет СуперОрто!

 •  Склоплив дизајн за заштеда на просторот и лесно складирање
 • Четири групи на внатрешен премиум жад проектори за максимален ефект
 • Може да се користи и како столица во вашиот простор
 • 3Д модел со кој можете да ја регулирате висината на масажниот проектор.
 • Супериорен квалитет, долготрајна гаранција
 • 12 модели на масажа со различни интензитети и функции за различни потреби
 • LCD контролор со голем број функции
 • Стерео музика со USB (избор на музика која ви одговара)
 • Удобна пенеста перница кај главата
 • Алуминиумска рамка, што го прави креветот постабилен и поиздржлив.
 • Температурата се регулира од 40-70 степени
 • Регулирање на висината на наслонот на грбот
 • Со креветот следува и рачен проектор со 3 и 9 сфери кој може да се користи за било кој дел од телото.

Коментари од Корисници

Ц. Милица

Среќни сме што го избравме овој кревет за масажа.. неговата функција за загревање е одлична. Се чувствуваме како да сме биле на професионална масажа, навистина супер!

М. Борис

Има толку голема моќ.. масажните проектори дополнително ме опуштаат и делуваат релаксирачки. Дефинитивно најдобар!

Р. Владимир

Ми беше потребно време додека се одлучам но сега сфатив дека не погрешив, здравствените придобивки кои ги нуди овој кревет се незаменливи. Целосно сум задоволен а и остатокот од моето семејство.

Д. Александра

Мојот сопруг има честа лумбална болка и откако го користи секојдневно креветот неговата мобилност значително се зголеми а болката по само неколку користења исчезна. Јас исто така имав проблеми со циркулацијата но тоа сега веќе е минато.

П. Бисера

Термомасажниот кревет е многу ефикасен со расклоплив дизајн кој не зафаќа простор во нашата соба…Одлично!

К. Димитар

Неодамна имав операција на рбетот и докторот ми препорача масажа..овој кревет со своите програми за масажа и нивоа на интензитет е одличен, ги исполни сите мои очекувања и го препорачувам на секој.