ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Фотелја Масажер

Модел: КОМПАКТ
Гаранција: 1 Година
Боја: Црна
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 44.400 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Уживајте во придобивките на масажата и во удобноста на оваа фотелја!

Нуди цврста масажа која ви дава пријатно чувство и уживање. Ја подобрува крвната циркулација и ја зголемува еластичноста на кожата. Масажата ја намалува вкочанетоста и болката, ја зголемува флексибилноста и енергијата, ве ослободува од главоболка и го подобрува расположението.

Ефикасна масажа против болки!

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу рбетот со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите, ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Ефикасно ги намалува болките во грбот, вратот, рамената и нозете.

Одличен дизајн кој се вклопува во секој простор!

Компактен и ергономичен дизајн, кој е лесно пренослив. Наслонот на грбот и нозете се прилагодува според Вашите потреби.

Масажа на горниот дел од телото
Фотелјата за масажа Ви овозможува да изберете некои од автоматските или мануелните програми за грб, рамена и врат. Можете да ја прилагодите јачината или брзината на масажата. Масажните топки го опфаќаат целиот грб и вратот. Наслонот за грбот може да го прилагодите во положба која најмногу ви одговара. Може посебно да ги активирате само масажите за вратот или пак за грбот.

Масажа на долниот дел од телото
Можете да активирате вибрациона масажа на седечкиот дел, која ги потикнува крвните садови да имаат подобра циркулација. Масажата ви дава пријатно чувство и релаксација.

Масажа на нозете
Фотелјата ви овозможува масажа на листовите со ролери која ќе ви ја намали напнатоста,притисокот и болката во мускулите. Наслонот на нозете може да го прилагодите во положба која најмногу ви одговара.

Коментари од Корисници

С. Зоран

3 недели поминаа откако ја имам оваа фотеља и можам да кажам дека е далеку подобра од сите масажери што сум ги употребувал до сега и се чувствувам порелаксирано од кога било досега!
5.0
2018-06-03T21:12:18+00:00
3 недели поминаа откако ја имам оваа фотеља и можам да кажам дека е далеку подобра од сите масажери што сум ги употребувал до сега и се чувствувам порелаксирано од кога било досега!

Ј. Андреј

Бидејќи често патувам и имам чувство на отечени и тешки нозе омилена ми е масажата на стапалата … Ја препорачувам на секој кој може да си го дозволи тоа..
5.0
2018-06-03T21:12:31+00:00
Бидејќи често патувам и имам чувство на отечени и тешки нозе омилена ми е масажата на стапалата … Ја препорачувам на секој кој може да си го дозволи тоа..

К. Неда

Просто ја обожавам оваа фотелја за масажа … Ви благодарам за брзата испорака и услужливоста на персоналот.
5.0
2018-06-03T21:11:48+00:00
Просто ја обожавам оваа фотелја за масажа … Ви благодарам за брзата испорака и услужливоста на персоналот.

С. Билјана

Ја поставив фотелјата во дневната соба и секој ден кога се враќам од работа, седнувам на неа гледам телевизија а воедно добивам одлична масажа. Никогаш не сум помислила дека фотелјата може да понуди ваква масажа.
5.0
2018-06-03T21:11:30+00:00
Ја поставив фотелјата во дневната соба и секој ден кога се враќам од работа, седнувам на неа гледам телевизија а воедно добивам одлична масажа. Никогаш не сум помислила дека фотелјата може да понуди ваква масажа.

Е. Александра

Просто неверојатно…одлична масажа. Јас и мојот сопруг секоја вечер пред спиење се масираме 15 минути и од тогаш моите проблеми со несоницата и напнатоста исчезнаа.
5.0
2018-06-03T21:12:03+00:00
Просто неверојатно…одлична масажа. Јас и мојот сопруг секоја вечер пред спиење се масираме 15 минути и од тогаш моите проблеми со несоницата и напнатоста исчезнаа.

М. Јована

Секојдневно осеќам голем притисок во рамената, грбот и се чувствувам укочена… Откако јас и мојата фамилија се одлучивме да ја купиме фотелјата за масажа конечно можам да кажам дека се будам наспана и свежа без болките на кои бев константно изложена.
5.0
2018-06-03T21:11:13+00:00
Секојдневно осеќам голем притисок во рамената, грбот и се чувствувам укочена… Откако јас и мојата фамилија се одлучивме да ја купиме фотелјата за масажа конечно можам да кажам дека се будам наспана и свежа без болките на кои бев константно изложена.
5.0
6