ГРИЖА ЗА КОРИСНИЦИ + 389 (0)2 3095 002

Фотелја масажер

Модел: КОМФОРТ
Гаранција: 1 Година
Боја: Црна и Крем
Испорака: Бесплатна
Достапност: НА ЗАЛИХА

Цена: 47.400 денари

Посетете не во Нашиот продажен салон во Нас. Влае и уверете се сами во придобивките од масажерот.

Ве очекуваме….!

Масажа на горниот дел од телото!

Фотелјата за масажа Ви овозможува да изберете некои од автоматските или мануелните програми за грб, рамена и врат. Јачината или брзината на масажата се прилагодува на контролорот. Масажните топки го опфаќаат целиот грб и вратот.

Масажа на долниот дел од телото!

Фотелјата има воздушни перничиња на седиштето кои нежно ве притискаат и ви даваат пријатно чувство. Можете да активирате вибрациона масажа на колковите, која ги потикнува крвните садови да имаат подобра циркулација. Наслонот за нозете има воздушни перничиња, кои ги масираат стапалата и листовите на нозете.

Терапевтска масажа на нозете!

Седите во фотелјата и се препуштате на оваа терапевтска масажа која ќе ви ја намали напнатоста,притисокот и болката во мускулите. Има посебен програм за синхронизација на воздушните перничиња и наслонот на нозете, кој ја подобрува масажата. Обезбедува пријатна масажа која ве релаксира и ве ослбодува од замор.

Помислете на времето кога сте се чувствувале добро во вашето тело. Чувствувајте се така повторно!

Еден од главните проблеми на денешницата е стресот, напнатоста и заморот и од него не е поштеден никој. Затоа, масажната фотелја е одличен природен начин да се справите со тие проблеми и да се спречат многу други. Со честа употреба на оваа фотелја ќе ви се подобри секојдневниот живот, ќе се чувствувате подобро, ќе го подобрите метаболизмот, крвната циркулација, притисокот, кондицијата, полесно ќе се фокусирате на Вашата активност и ќе имате подобар сон. Доволно е 15 минутна масажа секој ден, за сите тие симптоми да исчезнат.

Наслонот на грбот и на нозете се прилагодува механички во положбата која Вам ви одговара.

Коментари од Корисници

С. Зоран

3 недели поминаа откако ја имам оваа фотеља и можам да кажам дека е далеку подобра од сите масажери што сум ги употребувал до сега и се чувствувам порелаксирано од кога било досега!
5.0
2018-06-03T21:12:18+02:00
3 недели поминаа откако ја имам оваа фотеља и можам да кажам дека е далеку подобра од сите масажери што сум ги употребувал до сега и се чувствувам порелаксирано од кога било досега!

Ј. Андреј

Бидејќи често патувам и имам чувство на отечени и тешки нозе омилена ми е масажата на стапалата … Ја препорачувам на секој кој може да си го дозволи тоа..
5.0
2018-06-03T21:12:31+02:00
Бидејќи често патувам и имам чувство на отечени и тешки нозе омилена ми е масажата на стапалата … Ја препорачувам на секој кој може да си го дозволи тоа..

М. Јована

Секојдневно осеќам голем притисок во рамената, грбот и се чувствувам укочена… Откако јас и мојата фамилија се одлучивме да ја купиме фотелјата за масажа конечно можам да кажам дека се будам наспана и свежа без болките на кои бев константно изложена.
5.0
2018-06-03T21:11:13+02:00
Секојдневно осеќам голем притисок во рамената, грбот и се чувствувам укочена… Откако јас и мојата фамилија се одлучивме да ја купиме фотелјата за масажа конечно можам да кажам дека се будам наспана и свежа без болките на кои бев константно изложена.

Е. Александра

Просто неверојатно…одлична масажа. Јас и мојот сопруг секоја вечер пред спиење се масираме 15 минути и од тогаш моите проблеми со несоницата и напнатоста исчезнаа.
5.0
2018-06-03T21:12:03+02:00
Просто неверојатно…одлична масажа. Јас и мојот сопруг секоја вечер пред спиење се масираме 15 минути и од тогаш моите проблеми со несоницата и напнатоста исчезнаа.

К. Неда

Просто ја обожавам оваа фотелја за масажа … Ви благодарам за брзата испорака и услужливоста на персоналот.
5.0
2018-06-03T21:11:48+02:00
Просто ја обожавам оваа фотелја за масажа … Ви благодарам за брзата испорака и услужливоста на персоналот.

С. Билјана

Ја поставив фотелјата во дневната соба и секој ден кога се враќам од работа, седнувам на неа гледам телевизија а воедно добивам одлична масажа. Никогаш не сум помислила дека фотелјата може да понуди ваква масажа.
5.0
2018-06-03T21:11:30+02:00
Ја поставив фотелјата во дневната соба и секој ден кога се враќам од работа, седнувам на неа гледам телевизија а воедно добивам одлична масажа. Никогаш не сум помислила дека фотелјата може да понуди ваква масажа.
5
6