ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

 • Стегач за тениски лакт со гелна влошка

  860.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

 • Комфорен појас за грбот

  1,440.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

 • Силиконска влошка за стапало

  1,280.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

 • Еластичен стегач за колено со гелна влошка

  1,350.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

 • Стегач за скочен зглоб со гелна влошка

  1,150.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

НОВИ ПРОИЗВОДИ…

 • Кревет за масажа

  10,900.00 ден

  Димензии: 192 x  72 x 65 cm Материјал:  еко кожа и метал

 • Појас за трудници

  1,200.00 ден

  Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.…

 • Спа масажер за нозе

  3,000.00 ден 2,250.00 ден

  -Вибрациона СПА масажа на вашите стапала -Погодна за козметички третман на вашите стапала -Ги релаксира мускулите на стапалото и ја…

 • Шиатсу Масажер

  7,600.00 ден

  Искористете ги сите нешта што ви ги подарила природата и ви ги понудила технологијата. Секогаш имаме се што ни е…

Коментари од Нашите клиенти....

 • Масажерот за нозе стегајќи ги моите нозе прави да чувствувам како циркулацијата тече низ моите нозе подобро. Не е важно колку добро се чувствувам за време на масажата туку како се чувствувам […]

  З. Тони

 • Честопати кога легнував да спијам чувствував еден вид на боцкање во моите нозе и се будев од сон. Кога го купив овој масажер за нозе тој беше мое единствено решение , едноставно […]

  Н. Мартин

 • Јас сум голем обожавател на рефлексологијата и масажата на моите стапала. Навистина масажерот за нозе е неверојатен а моите нозе не се чувствуваат уморни и истрошени како порано.

  М. Денис

 • Мојата работа налага долго време работа на компјутер и боледувам од артритис  и фибромијалгија.. го користам секојдневно и тоа ме спаси од одење на физикална терапија..Ви благодарам.

  К. Бојан

 • Го користам секој ден 20-25 минути, ја обожавам неговата функција за загревање со што ме ослободува од болките и тензијата што ја чувствувам во мојот врат и раменици.

  С. Милош

 • Масажерот за врат и рамена е идеален особено после напорен ден… го ставам на моите раменици во мојата канцеларија или во мојот дом и уживам во масажата во вид на тапкање.

  Т. Благица

 • Бидејќи постојано патувам, шиатсу масажерот го наместив во мојата кола и секојдневно го користам… ме ослободува од стресот и прави да се чувствувам одлично.

  Б. Горан

 • Шиатсу масажерот го купив вчера и денес веќе болката во мојот врат исчезна. Движењето на ротирачките топки е како добивање професионална масажа. Одличен производ!

  М. Ѓорѓи

 • Син ми неколку пати се обиде да ме израдува но ништо не беше толку добро се додека не го добив Шиатсу масажерот. Чувствувам како вистински раце да го масираат мојот грб.

  К. Симона

 • Мојот сопруг има честа лумбална болка и откако го користи секојдневно креветот неговата мобилност значително се зголеми а болката по само неколку користења исчезна. Јас исто така имав проблеми со циркулацијата но […]

  Д. Александра

 • Има толку голема моќ.. масажните проектори дополнително ме опуштаат и делуваат релаксирачки. Дефинитивно најдобар!

  М. Борис

 • Среќни сме што го избравме овој кревет за масажа.. неговата функција за загревање е одлична. Се чувствуваме како да сме биле на професионална масажа, навистина супер!

  Ц. Милица

 • Неодамна имав операција на рбетот и докторот ми препорача масажа..овој кревет  со своите програми за масажа и нивоа на интензитет е одличен, ги исполни сите мои очекувања и го препорачувам на секој.

  К. Димитар

 • Ми беше потребно време додека се одлучам но сега сфатив дека не погрешив, здравствените придобивки кои ги нуди овој кревет се незаменливи. Целосно сум задоволен а и остатокот од моето семејство.

  Р. Владимир

 • Термомасажниот кревет е многу ефикасен со расклоплив дизајн кој не зафаќа простор во нашата соба…Одлично!

  П. Бисера

 • 3 недели поминаа откако ја имам оваа фотеља и можам да кажам дека е далеку подобра од сите масажери што сум ги употребувал до сега и се чувствувам порелаксирано од  кога било […]

  С. Зоран

 • Просто неверојатно…одлична масажа. Јас и мојот сопруг секоја вечер пред спиење се масираме 15 минути и од тогаш моите проблеми со несоницата и напнатоста исчезнаа.

  Е. Александра

 • Просто ја обожавам оваа фотелја за масажа … Ви благодарам за брзата испорака и услужливоста на персоналот.

  К. Неда

 • Ја поставив фотелјата во дневната соба и секој ден кога се враќам од работа, седнувам на неа гледам телевизија а воедно добивам одлична масажа. Никогаш не сум помислила дека фотелјата може да […]

  С. Билјана

 • Секојдневно осеќам голем притисок во рамената, грбот и се чувствувам укочена… Откако јас и мојата фамилија се одлучивме да ја купиме фотелјата за масажа конечно можам да кажам дека се будам наспана […]

  М. Јована